Usul-i Fıkıh Medhal
E-Kitap , Kitap Tanıtım , Online Pdf , Pdf İndir / Mayıs 19, 2017

Seyyid Bey Osmanlıya hasta adam adının takıldığı, mirasının paylaşılması için başında ölümünün beklendiği bir sırada yetişmiş önemli ilim adamlarındandır. İlk Adliye Vekili olan Seyyid Bey, 1873 yılında İzmir’de doğmuştur. Osmanlının büyük alimlerinden İbn Melek soyundan gelmektedir. Medrese eğitimi almış, ardından da Mekteb-i Hukuk’tan iyi derece ile mezun olmuştur. Dârulfünun Hukuk Fakültesi’nde Usul-i Fıkıh müderrisliği yapmıştır. 2. Meşrutiyetin ilanından sonra İzmir Mebusu olarak siyasete girmiştir. 1916 yılında Ayan Meclisi üyeliğine tayin edilmiştir. Siyasette bulunduğu zamanlarda, aldığı medrese eğitimi sayesinde denge unsuru olmuştur. Dârulfünun Hukuk Fakültesi müderrisi olduğu zamanlardaki ders takrirlerini daha sonra kitap halinde bastırmıştır. Usul-i Fıkha nüfuzunu ortaya koyan “Medhal” isimli eseri, o günden bu yana meraklıları tarafından ilgiyle takip edilmiştir. Tam metin olarak ilk defa iki cilt halinde Türkçemize aktarılmıştır.

Metafizik İstihbarat Cinler – Şeytanlar – Ruhlar – Medyumlar
E-Kitap , Kitap Tanıtım , Online Pdf , Pdf İndir / Mayıs 19, 2017

Metafizik…• Parapsikolojik Güçlerin İ Duayeni Cinler Ve Şeytanlar(Çin Lokantası Cinayeti Orhan Ağabey’e Cinlerle Yaptırdığımız İstihbarat. Anı/Hatıra)• Metafizik İstihbarat Orduları Cinler• Gizli Parapsikolojik Savaş• Yaşanacak Olayların Fragmanını İzler Gibiydim (Anı/Hatıra)• Vesvas Ve İç İstihbarat (Şeytan “Sinek” Şeklinde İstihbarat Topluyor)• Parapsikolojik Araştırmalarda Yeni Dönem (İki Kız Kardeşle Başlayan Ruhlar Trafiği, Parapsişik Olaylar Laboratuvarda…)• Tasavvuf Ehline Ve Spiritlere Göre Ruhlar Ve Âlemler:(Mukaddes Kitaplarda Ruha Ait Tespitler, Ruhların Cesetteki Yerleri Ve Donanımları, Ruh Kaç Kilogram?, Ruh Görme Olayları, Uyku Hali Ve Ruhların Yaptıkları Tedavi Ameliyatlar…)• Merhum Cenk Koray’la Bir Hatıra…• Remilci Ve Sultan Murat. Mustafa Kemal’in “El Falında” Ne Göründü? Fevzi Çakmak Ve Hahamlar… General’i Uyaran İmam…• Rüya, Yakaza: Keşiflerin Yapıldığı Rüyalar…• Ruhi Degajman Ve Medyumlar…• Ruhun Eşya, Bitki, Hayvan Ve İnsanlar Üzerindeki Etkileri: Psikonezi, Psikometri, Telepati, Hipnotizma Ve Manyetizma…)• Nazar, Sihir Ve Büyü… Dua Ve Bedduanın Tesirleri…• Metafizik Güç Verilen Eşyalar…Metafizik İstihbarat• Pentagon Ve Nasa’daki Metafizik İstihbarat… Askerî Telekinezi…• Beyin Dalgalariyla Füze Yönetimi• Psitronlar• Toplumda Psi Kontrolü• Kitle Yönledirme Cinayetleri Ve Hipnotik Suikastçiler• Kitle Kontrolü Güçlendirme Teknikleri• Gizli Psi Mesajlari• Databank Adamlar• Uluslararası Parapsikoloji Laboratuarları Ve Araştırma Merkezleri• “Orgon” Ve “Zaman Enerjisi

Makyajlı Kadın
E-Kitap , Kitap Tanıtım , Online Pdf , Pdf İndir / Mayıs 19, 2017

“Koyda sabah oluyordu. Sular demin mürdümeriği rengindeydi; şimdi çağlabademi gibi, tüylü ve buzlu bir yeşile boyandılar, daha sonra gökyakutun, en soğukta bile iç hararetini muhafaza ettiği sanılan ve mavi bir kan damlasını andıran ılık rengini aldılar; bundan da vazgeçtiler, zannettim ki, bir çam ormanı, yan yatmış, bilmediğim bir tesirle fıkırdayarak eriyor: ‘Anladım,’ dedim, ‘tabiat kullanacağı boyaların tecrübelerini burada yapıyor. Hilkatin laboratuvarındayım!’ Dalgalar hışıldadılar, sözümü alkışladılar.”Tek baskısı 1943 yılında gerçekleşen Makyajlı Kadın yıllar sonra okurla tekrar buluşuyor! Refik Halid Karay, birbirinden bağımsız yazılardan oluşan Makyajlı Kadın’da, İstanbul, insanlık halleri, aşk, güzellik, sanat, yeme-içme, dalkavukluk, giyim kuşam gibi temaları ele alıyor. Türkçeyi kullanmadaki ustalığı, özgün tasvirleri, detaylarda yakaladığı zenginlik ile okuyucuyu, ilginç portreler, fikirler ve mekânlar arasında pek keyifli bir gezintiye çıkarıyor.

Disney 365 Başucu Masalı 2
E-Kitap , Kitap Tanıtım , Online Pdf , Pdf İndir / Mayıs 19, 2017

“Yılın her gecesine özel yepyeni masallar!Sevilen Disney karakterleri sizler için sihirlibir dünyanın kapılarını aralıyor.Disney Prensesleri ve Perileriyle dolu bu masal kitabıçocuğunuzun hayal gücünü geliştirirken onunla birliktekaliteli zaman geçirmenize olanak tanıyacak.Zengin metinleri ve çekici görselleriyle365 masalın bir arada olduğu bu keyifl ikitabı çocuğunuza okurken bambaşkadünyalara yolculuk edeceksiniz.”

Yunus’tan Fuzuli’ye
E-Kitap , Kitap Tanıtım , Online Pdf , Pdf İndir / Mayıs 19, 2017

Elinizdeki kitap, “Osmanlı’yı tanımak, onu anlamak, ilim ve sanat alanlarında onu bilmekle mümkün olur. Biz, bugün, geleceğe bırakacak çalışmaları yapmak üzere geçmişe bakarken, zamanımızın bize verdiği gözlüğü ne dereceye kadar bir kenara bırakabiliyoruz? Milleti millet yapan unsurların birincisi olan kültür, bir devamlılığı gerekli kılıyorsa biz, yedi yüz yıl önce küçük bir beylik olarak kurulan, kültürümüzün en parlak örneklerinin verildiği geniş bir vatan coğrafyasından bize intikal eden kültür mirasımızı gerektiği gibi anlayıp o istikâmette devam ettirebiliyor muyuz? ” diyen Prof. Dr. Tahir Üzgör’ün bu soruyu cevaplandırdığı yazılar ve Klasik Türk edebiyatına ait diğer araştırmalarından oluşmaktadır.

Mevlana’dan Düşündüren Sözler
E-Kitap , Kitap Tanıtım , Online Pdf , Pdf İndir / Mayıs 19, 2017

Keskin kılıç, yumuşak ipeği kesmez. Kitaplardan önce, kendimizi okumaya çalışalım. Ne kadar zengin olsan, ancak yiyebileceğin kadar yersin. Denize testiyi daldırsan, alabileceği kadar su alır, gerisi kalır. Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. Yıkılmış bir kalbin gönül kubbesini tamir etmek,yüz defa hacca gitmekten hayırlıdır. Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar, anlaşabilir. Aklın yoksa yandın. Ya kalbin yoksa, o zaman zaten sen yoksun ki!

Ağaçlar Çiçekteydi
E-Kitap , Kitap Tanıtım , Online Pdf , Pdf İndir / Mayıs 19, 2017

Ahmet Say, anılarını anlatırken aslında yakın tarihin siyasal olaylarını hatırlatıyor bize. Yaşanmış olayları aktaran bir yazarın tanıklığını, okurlar daha etkileyici bulacak, bundan eminiz. Üstelik Ahmet Say, içinde bulunduğu olayları kimi yerde öykü tadında yazmış; kimi zaman da portreler çizerek anlatmış. Ama katı gerçekliği dile getirmekten kaçınmamış.

Saplantı
E-Kitap , Kitap Tanıtım , Online Pdf , Pdf İndir / Mayıs 19, 2017

Karin Slaughter’ın karanlık dünyasına hoş geldiniz. Atlanta şehrinde işlenen cinayetler, korkunç ayrıntılarla teker teker birbirine bağlanırken, üç dedektif katilin peşine düşer. Ancak kendi hayatları, cinayetlerden daha da acımasız gerçekleri saklamaktadır. Düğümü çözecek dördüncü kişininse, kaybedecek hiçbir şeyi yoktur… Saplantı, kendilerine de birbirlerine de yardım edemeyen çaresiz karakterleriyle, sıra dışı bir gerilim romanı.