Din Görevlileri Sınavlara Hazırlık ve Soru Bankası

Mayıs 4, 2017
Din Görevlileri Sınavlara Hazırlık ve Soru Bankası

– Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı
– Nakil Sınavları
– Müezzin ve İmam-Hatiplik Yeterlilik Sınavı
– Hac ve Yurtdışı Sınavları
– Kur’an Kursu Öğreticiliği Yetelilik Sınavı
– Uzman İmamlık ve Baş İmamlık Sınavı

Elinizdeki kitap,Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaptığı ve yapacağı yazılı sınavlara ve mülakatlara hazırlanmada kaynak sıkıntısı çeken adaylar ve mesleki bilgisini güncel tutmak isteyen din görevlileri için kaleme alınmıştır.

Kitabımızda din görevlisinin gene olarak bilmesi gereken en önemli ayrıntılara yer verilmiştir.Kitaptaki bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı’nın din görevlilerine tavsiye ettiği kaynak kitaplar arasından özenle seçilmiş;gereksiz detaylara girilmemiş,kısa ve öz bilgilerle yetinilmiştir.Böylece sınavlara hazırlanan adayın ve din görevlisinin çok kısa zamanda mesleki bilgilerini güncellemesi,aynı zamanda her din görevlisinin her an elinin altında bulundurup yaralanabileceği bir kaynak olması hedeflenmiştir.

Soru Bankası bölümünde ise Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bugüne kadar yaptığı;İmam-hatip ve müezzin-kayyım yeterlik,Kuran kursu öğreticiliği,vaizlik,vaizelik,yutdışı,hac ve umre sınavlarında sorulan sorular kıstas alınarak çıkması muhtemel sorular hazırlanmıştır.

Yeterlik,Uzmanlık,Mesleki Bilgiler Seviye Tespit,Yurtdışı ve Hac Sınavları için hazırladığımız bu kitapta bilgiyi harmanladık ve bir kapsül haline getirdik.Az zamanda çok yol katetmeniz temennisiyle…
 

Bir yorum

  • Ayşegül Mayıs 15, 2017, 01:12

    admin Siirt merkezden ben Ayşegül. . 14-05-2017 22:12:33

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir