Bir Avuç Kan Bir Avuç Toprak Çanakkale Yarım Kalmış Sevdalara

Mayıs 19, 2017
Bir Avuç Kan Bir Avuç Toprak Çanakkale  Yarım Kalmış Sevdalara

Bu kitap bir tarih kitabı değildir. Ancak tam anlamıyla hayali bir roman da değildir. Mümkün olduğu kadar kaynaklara ve belgelere dayanılarak kaleme alınmış, bir tarihi belgesel romandır.
Bu kitap, “vatan imdat bekliyor” diyerek cepheye koşan ve bir daha da dönüp arkasına bakmayanların, yarım kalmış sevdalarının somanıdır.
Bu kitap,”Bu milleti sevmek, bu millete hizmet etmek bir ibadettir”, anlayışını hayat tarzı yaprak, düşmanın önünde bir adım bile geri atmayanların romanıdır.
Bu kitap, doğunca bir kulağına ezan, bir kulağına kamet okunup, helal süt emzirilerek beslenip büyütülmüş, sonra da davulla, zurnayla dualarla tekbirlerle okunan Kur’an’larla cepheye yollananların romanıdır.
Bu kitap, “Oğul, bizim buralarda üç şeye kına yakılır: Biri kurbanlık koça, Allah’a kurban olsun diye. Biri gelin olup giden kıza; namusuna, şerefine kurban olsun diye. Biri de askere gönderilen evlada, vatana kurban olsun diye.” diyen anaların “Kınalı kuzularının” romanıdır.
Bu kitap, vatanın her karış toprağını kutsal bilen, “vatan namusumdur” diyen Kürt’ü Türk’ü, Alevi’si, Sünni’si ile vatan sevdalılarının romanıdır.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir