Altın Gözlü Kız On Üçlerin Romanı-III
Kitap Tanıtım / Mayıs 9, 2017

Paris’in en yakışıklı erkeği… Eşsiz altın rengi gözleriyle bu genci kendine âşık eden İspanyol metres…Ve acı bir sürpriz…Balzac’ın benzersiz gözlemleriyle derinlikli bir burjuva eleştirisi… İnsanlık Komedyası başlığı altında topladığı yüzü aşkın eseri ve iki bine yaklaşan karakteriyle Fransız edebiyatına damgasını vuran Honoré de Balzac, On Üçlerin Romanı adlı üçlemesinde krallık idaresinin geri geldiği Restorasyon döneminde gizli bir topluluğun çevresinde gelişen olayları, trajik aşk hikâyeleri üzerinden, politik eleştiriyi kara mizahla söze dökerek anlatıyor. Üçlemenin ilk kitabı Çakalların Başı Ferragus’de karısına güvenmeyen bir koca, ikinci kitabı Langeais Düşesi’nde ise yıllar önce kaybettiği sevgilisini arayan genç bir adamın öyküsü yer alıyor.

Duvarlar Arasında Çıkmazdaki İsrail Toplumu
Kitap Tanıtım / Mayıs 9, 2017

“Buradan bakınca, orada tanık olduğunuz şeyleri görmezsiniz. İsrailliler mutlak bir karanlık içinde. Bu kitap, bu karanlığı aydınlatabilecek bir ışık olabilir.” Gideon Levy, Haaretz yazarı İsrail-Filistin sorunu, uluslararası arenada en fazla tartışılan konulardan birisi. Bu mesele, yaklaşık yarım yüzyıldır çözümsüzlük içinde devam etmektedir. Bu sorun pek çok bilimsel çalışma ve kitaba konu edilmiş, sorunun mahiyeti ve çözüm önerileri üzerinde çokça tartışılmıştır. Duvarlar Arasında, bu alana önemli bir katkı sağlayacak bir kitap. Bu kitapta 12 yıl İsrail’de yaşamış Yahudi bir entelektüel olarak Sylvain Cypel, içeriden bir gözle bu sorunu irdeliyor. İsrail devletinin tarihini Yahudi ulusal hareketinin ve Siyonizm’in başlangıcına kadar takip ederek İsrail vatandaşlarının bugünkü halet-i ruhiyesini mercek altına alıyor. Okura İsrail-Filistin çatışması hakkında açık ve derinlemesine bir çözümleme sunarken, duvarlarla çevrilmiş olanların aslında, Filistinlilerin varlığını ve haklarını reddeden İsraillilerin kendileri olduğunu ileri sürüyor.Siyasi söylem, fikirsel çatışmalar, ordu ve eğitim sistemi gibi ulusal kurumlara yönelik yaptığı derinlikli incelemeler sonucunda Cypel, İsrail toplumunu içinde bulunduğu mevcut çıkmaza sürükleyen güç ve şiddet kültürünün mekanizmalarını gözler önüne seriyor. Duvarlar Arasında; tarihsel, kültürel ve sosyolojik analizleri kişisel tanıklıklarla birleştirirken inkâr mekanizmasıyla duvarlar arasına hapsolmuş iki halkın (İsrail toplumunun ve “ötekiler”in, yani Filistinlilerin) güçlü, inandırıcı ve dikkat çekici bir portresini ortaya koyuyor. Duvarlar Arasında, her iki topluma…

İslam Eğitimine Giriş
Kitap Tanıtım / Mayıs 9, 2017

Her kademeden eğitim kurumu, çocuklara din konusunda tutum kazandırırken dikkatli olmak zorundadır. Zira din konusunda hataların telafisi zordur. Din konusunda yeterli bir tutuma sahip olmamış veya aldığı yanlış eğitim sonucu sağlıksız bir tutum geliştirmiş insanlar mutlu ve başarılı olamazlar. Bu itibarla gerek çocukların ve gerekse yetişkinlerin eğitimi ile ilgilenen herkesin büyük sorumlulukları vardır.Elinizdeki kitap kaliteli bir din eğitiminin ipuçlarını vermektedir ve bu etkinliğin alfabesi niteliğindedir. İnancımız odur ki, bu kitapçığı dikkatle okuyup, okudukları üzerinde düşünebilenler emeklerinin karşılığını alacaklardır.Kitap üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde eğitimin değişik tanımları, konusu ve amacı açıklanmaktadır. İkinci bölümde eğitimin unsurlarına yer verilmektedir. Üçüncü bölümde ise, din eğitiminde kullanılabilecek metotlar, ilkeler ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında din ve din eğitimi ile ilgili maddeler tanıtılmaktadır.

Örgütsel Davranış / Prof. Dr. Salih Güney
Kitap Tanıtım / Mayıs 9, 2017

Örgütsel davranış, bilimsel bir disiplin haline gelmesi çok yenidir. Ancak örgütsel davranışın temel konusu olan insan ve onun verimli çalışması çok eskidir. Örgüt konusunda çalışmalar yapan tüm bilim adamlarının ilgisi hep insan ve onun verimli olması üzerine yoğunlaşmıştır. Bütün insanlar yaşamlarının belli bir döneminde örgütsel bir yapı içinde yer alırlar. Örgütsel yaşamdaki varlıkları başarılı olmalarına bağlıdır. İnsanların örgütsel yaşamda başarılı olabilmeleri kişisel gelişimleri ile yakından ilişkilidir. İnsanların kişisel gelişimlerini tamamlamaları için öncelikle Davranış Bilimleri ve Örgütsel Davranış eğitimleri almaları gerekmektedir. Başka bir deyişle, kendilerini ve iş yaşamını iyi tanımaları için bu iki eğitim sürecinden geçmeleri bir zorunluluktur. Çünkü kendisini ve örgütsel yapıyı tanıyamayanların özel ve iş yaşamlarında başarılı olmaları biraz zordur. Örgütsel davranış kitabını yazmaya karar verirken öncelikle iş yaşamında başarılı olmayı hedefleyenlerin ihtiyaç duydukları üniteleri seçtik. Mutlaka eklenmesi gereken başka üniteler de olabilir. Okuyucularımızdan gelecek olan öneri ve eleştirilere uygun olarak tekrar üniteleri düzenleyebiliriz. Şimdiden öneri ve eleştirilerini gönderecek olan herkese teşekkürlerimizi sunarız.

Sabır ve Rıza
Kitap Tanıtım / Mayıs 9, 2017

Musibetler, tüm türleriyle ölüm ve hayatın şekillenmesinden kaynaklanan çeşitli belalar, haliyle elem verici ve incitici bir hal olup, kaygı verici ve sıkıcıdırlar. Musibete duçar olan kimseler hakkında birçok hadis nakledilmiş, evliya ve enbiya da bu hususta çokça sözler söylemiştir. Musibeti bir sevap vesilesi kabul edip, böylece sabra sarılan kimsenin cennetlerle müjdelendiği bilinen bir gerçektir. Bu hususta seleften bazı salih kimseler: “Dünyalık musibetler olmamış olsaydı, biz kıyamete müflis, eli boş olarak varacaktık.” demişlerdir.Bu kitap içerik itibariyle; hayatında mal, can ve evlat kaybetmek gibi musibetlere müptela olan her Müslüman için bir teselli kaynağı mesabesindedir. Müellif eserinde, mevzua göre örnek ayet ve Resûlullah’ın (s.a.v.) hadislerini işleyerek, yerine göre açıklamasını vermek suretiyle de içerdiği fıkhî kural ve örnek vaizleri oldukça kolay ve çarpıcı bir üslupla işlemiştir. Yazar yine eserinde konuları birçok insanın rahatlıkla anlayabileceği bir izah tarzıyla kaleme almıştır.

LYS Geometri Görüntülü DVD Seti
Kitap Tanıtım / Mayıs 9, 2017

LYS Geometri Görüntülü DVD SetiToplam 21 DVD Çalışma Ortamı: DVD Player – Bilgisayar – Playstation – TV ortamlarında çalışma imkanı Geniş Konu Anlatımı ve Her Konuya Ait Soru Çözümleri ve Çıkmış Soru Çözümleri İle Güncel Olarak Hazırlanmıştır. Görüntülü Dershane Eğitim Setleri; Studyo ortamında hazırlanmış ve HD Kalitesiyle kayıt altına alınmış Görüntülü Dershane Setlerimizle, Görerek, duyarak, izleyerek öğrenme fırsatı yakalamış olacaksınız. Görüntülü Dershane ihtiyaç duyulan tüm eğitimler için görsel öğrenim sunmaktadır.Sınavlarda karşılaşılan her türlü problemin çözümü, çözüm alternatifleri, püf noktaları, bu kapsamlı setin içerisindeGörüntülü Dershane; bilgi teknolojilerinin sağladığı en gelişmiş eğitim olanaklarını hizmetinize sunuyor. Hedeflediğiniz başarıyı oturduğunuz yerde, ekran başında ve size uygun zaman planı içerisinde yakalamış olacaksınızGörüntülü Dershane Eğitim Setleri; bireysel öğrenime uygun olup eğitimleri hiç sıkılmadan evde, okulda, iş yerinde ve dvd oynatıcısı olan her yerde öğrenebilmeniz için hazırlanmıştır.Tüm dersler Studyo ortamında kendi alanında en iyi uzman öğretmenler tarafından anlatıldığından binlerce lira harcadığınız kurslardan hiçbir farkı yoktur.

KPDS Sınavı Görüntülü DVD Seti
Kitap Tanıtım / Mayıs 9, 2017

KPDS Sınavına Hazırlık Görüntülü DVD SetiKPDS Sınavlarına Hazırlık Görüntülü DVD Seti Konu anlatımları ve soru çözümleri tamamen güncel olup TV Stüdyosunda hazırlanmıştır. Konu Başlıkları: » Zamanlar» Modallar» Edilgenler» Şart Cümleleri» Fiilimsiler» İsim Cümlecikleri» Sıfat Bağlaçları» Sıfatlar ve Zarflar» Zarf Cümleleri» Nicelik ve nitelik» 2007 Çıkmış Soru Çözümleri» 2008 Çıkmış Soru Çözümleri» 2009 Çıkmış Soru Çözümleri» KPDS sınavlarına hazırlık diğer konuların tamamı TV stüdyosunda uzman öğretmen eşliğinde konular adım adım anlatılıp çıkabilecek soru çözümleri HD plazmadan yorumlanarak çözülmüştür. Üstün teknoloji ile KPDS sınavlarına hazırlanan öğrenciler için hazırlanmış bu set ile sınavlarınızda yüksek başarı gösterebilirsiniz. DVD player, Bilgisayarınızda ve Play Station da izleme imkanı sunmaktadır.

Yaz
Kitap Tanıtım / Mayıs 9, 2017

bir yaprağın ilk dokunuşunu suyayırtılan ağzımın ipi kopan uçurtmasınıcebimde taşıdığım o küçük limanıyakamda taze gül acemiliği ilebinip hayal geminin mavisinegecenin boynunu yontan kentin kıyısınıserin ve ıslak rahmine düşen ceniniyazı kuşu yaban taşı sözcüklerin mürekkebini gittim sonra suları ödünç alıpadını fısıldayan ağacın gölgesine seslerinin kadifesindekâğıt helva inceliği taşıyan çocuklarıyıllanmış masanın epriyen ayağınıayrı zamanları birleştiren kitapların dipnotunubir günün kendine uzamasınıçimenler arasında yükselen duvarı yıkılantersyüz edilmiş yüzünü ürkekürkek bakışlarıyla birbirine kanatlanan kuşları geldim sonra suları ödünç alıp içinedüşen ilk yaprağın adını fısıldayan sesine